КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №144

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНІСТІ

 

Комунальний заклад  дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу

№ 144 розпочав функціонування у 1981 році. На 01.09.2022 року в КЗДО № 144 функціонує 10 груп: 1 група раннього віку, 6 груп дошкільного віку, 3 групи логопедичні.    Навчально-вихована робота з дітьми ведеться за програмою:   "Дитина " – Базова програма розвитку дитини дошкільного віку.

         На початку лютого наш заклад пройшов попередній відбір та був обраний представляти нашу область у Всеукраїнському флешмобі «ІІ Міжнародне заняття доброти», присвяченого відповідальному ставленню до тварин (котів, собак).   

                16.02.2022 року   заклад  брав участь у флешмобі до Дня єднання України під гаслом «Ми сильні, бо ми єдині».

  У минулому навчальному ми  здійснювали  освітню роботу за  вимогами  Базового компоненту дошкільної освіти  і під час дії воєнного стану, який був введений Указом Президента України від 24.02. 2022 р. № 64/2022 « Про введення воєнного стану в Україні», керуючись листом МОН  від 02.04. 2022, №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану в Україні», використовуючи    ідеї патріотичного та громадянського виховання  дітей раннього та дошкільного віку.

Заклад   стикнувся  з проблемою   відсутності вихователів на деяких групах. Але педагоги, які залишилися на робочому місці з початку воєнного стану залучили до навчально-виховного процесу всіх дітей закладу.

Навесні педагогічні працівники перейшли  на дистанційну форму роботи, використовуючи  як синхронне, так і асинхронне навчання. Педагоги постійно виходили на онлайн-зв’язок з батьками та дітьми, активно працювали над створенням відео занять, які розміщували у батьківських вайбер-групах, здійснювали відеозаписи, презентації  різних форм роботи  з використанням інноваційних методик. Влітку освітній процес не переривався, приділялося більш уваги оздоровчому напрямку та безпеці життєдіяльності дітей.   Також педагоги  взяли  участь у Всеукраїнському онлайн-марафоні (соціальна мережа Фейсбук) «Реалізація змісту Державного стандарту дошкільної освіти в парціальних програмах», отримали відповідні сертифікати.

Річний план роботи на 2022-2023 навчальний рік було складено відповідно листа МОН від 07.07.2021 №1/9-344 «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік». У всіх розділах плану роботи проходять заходи, спрямовані на організацію дистанційного навчання.

Згідно з рішенням Дніпровської міської ради від 17.08.2022 №55/26 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти, підпорядкованих департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради» та рішенням педагогічної ради закладу освіти від 30.08.22 року з 01.09.2022 в закладі продовжено  освітній процес за дистанційною формою навчання. Веб-ресурсами для дистанційного навчання обрані освітні платформи Classroom,  Zoom, Google Meet, месенджерами для організаційного спілкування – Viber, Telegram, інструментом онлайн-спілкування – електронну пошту.

Використовується синхронне (для молодшого, середнього та старшого дошкільного віку) - 2 рази на тиждень та асинхронне (в т.ч. для дітей раннього віку) навчання – згідно з розкладом організованої життєдіяльності.

Робота педагогів регламентується календарним планом. Перспективний складається на рік у блочно-тематичній формі (по місяцях), календарний – на тиждень і щоденний.

Директором закладу та вихователем-методистом здійснюється моніторинг дистанційної роботи педагогів (були визначені критерії моніторингу та оцінювання).

Звіти про виконану роботу педагогічних працівників надаються  щомісячно. Плани роботи, звіти,   відео та  фото  матеріали занять зберігаються в паперовому та електронному вигляді. Деякі вихователі мають свої педагогічні сторінки на You Tube.

Педагоги  разом з музичним керівником, хореографом роблять відео фільми не тільки занять, а й музичних свят та  розваг, знімають фізкультхвилинки, музичні та логоритмічні ігри. Активну участь у таких зйомках приймають  не тільки педагоги, а і помічники вихователя.

      Всі педагоги мають папки   самоосвіти, беруть участь у багатьох семінарах, практикумах, вебінарах, про що свідчать наявність великої кількості  сертифікатів.

 Педагоги викладають свої відео-заняття в групу Смарт-освіта на Фейсбуці.

Восени весь педагогічний склад  пройшов курси підвищення кваліфікації на платформі «Освітня траєкторія» Дніпро («Освітня толока»).

Також у грудні 2022 року заклад взяв участь у новорічній акції ELIIS y соцмережі Фейсбук на краще оздоблення музичної зали. За участь отримали друковану Подяку в електронному вигляді.

   

                             ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З КАДРАМИ

 

      Педагогічний процес у КЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: директор, вихователь-методист, музичний керівник, 3 логопеди, 2 керівника гуртків, 17 вихователів.

                      Освітній рівень педагогів:

12 педагогів - повна вища педагогічна освіта;

    6 педагогів – неповна вища педагогічна освіта .

 4 педагога - повна вища не педагогічна освіта;

3 педагога - неповна вища не педагогічна освіта.

                  Стаж роботи педагогічних працівників:

До 3-х років – 2 педагога;

від 3 - до 10 років –5 педагогів;

від 10 до 20)- 9 педагогів ;

від 20 лет - 9 педагогів.

 

                      Кваліфікаційний рівень педагогів:

3 педагога – 10 тарифний розряд

    12 педагогів - спеціалісти;

5 педагогів - спеціаліст II категорії;

3 педагога - спеціаліст І категорії;

2 педагога - спеціаліст вищої категорії.

      У КЗДО створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. Цього року  3  педагога та 2 технічних працівника стали  студентами закладів вищої педагогічної освіти.

      Адміністрацією закладу розроблено заходи організації діяльності ЗДО  у воєнний час, інструкції з охорони  праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

     Всі співробітники закладу пройшли курси з мінної безпеки та першої домедичної допомоги на платформі Prometheus.

    Частина співробітників взяла участь у написанні всеукраїнського диктанту до дня української мови та писемності.

    З перших днів оголошення воєнного стану в Україні працівники закладу проявили  чітку громадянську позицію та приймають  активну участь у волонтерській діяльності: фарбування тканини для маскувальних сіток, плетіння сіток, пошив балаклав, бафів, шапок, чоловічої білизни, кікімор. Постійно збираємо одяг  для шпиталів, необхідні складові для виготовлення окопних свічок. Декілька співробітників закладу є постійними донорами у лікарнях. Наш ЗДО має Подяку від військової  частини А4348 за надання допомоги військовослужбовцям.

    У грудні 2022 року наш заклад взяв участь у відкритті ІІІ експозиції «Освітньої Арт-резиденції» за темою «Хроніки  педагогічного волонтерства», яку організовані «ЦПР «Освітня траєкторія» Дніпро.

 

            ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ

 

    Для налагодження комунікації з батьками  вихованців ЗДО для кожної групи створено спільноту батьків у мобільних додатках Viber та Telegram.      

    Електронний сайт дошкільного закладу постійно оновлюється,  є презентація садочку у форматі 3D. Батькам вихованців надаються інтернет-посилання , перелік інтернет-джерел на сторінки з розвиваючими завданнями, аудіо казками, піснями, поробками, фізичними вправами.   Тут   батьки отримують відповіді на запитання, вносять пропозиції щодо покращення роботи закладу. Зворотній зв'язок з дітьми та батьками здійснюється також через освітні платформи Classroom,  Zoom, Google Meet, соціальні мережі Фейсбук, Viber та Telegram. Надсилаються фото,  відео-звіти. 

До освітнього процесу залучено 18 вихованців, яки перебувають за кордоном.